Balkony Białystok

Balkon kontra taras

Mieszkając w bloku mamy nadzwyczaj małą styczność z naturą. Właśnie, możemy otwierać okna a także wpuszczać jak najwięcej powietrza, aczkolwiek nie jest to tym samym co wyjście na dwór na wsi, wypicie kawy w ogrodzie albo normalna chwila spokoju na łonie przyrody.
Jedynym ratunkiem, gdy pragniemy wyjść na dwór będąc w bloku, nie zjeżdżając jednocześnie kilkanaście pięter są balkony. Dają nam namiastkę przebywania na ożywczym powietrzu. Poniektórzy bardzo uwielbiają balkony. Oczywiście, jeżeli jest z nich przyjemny widok. Nie jest nadto miłym wyjść na balkon, gdy żyjemy przy samej ulicy a przy tym wdychać spaliny przejeżdżających pojazdów, co dość często zdarza się w starych kamienicach w centrum miast. Tymczasem gdy balkon wychodzi np. na park czy też choćby na nasze osiedle a nie na ruchliwe skrzyżowanie, nieraz po prawdzie miło jest wziąć krzesełko, gazetę lub ulubioną książkę a przy tym zasiąść na balkonie. Przy bloku raczej mizernym rozwiązaniem jest wzięcie krzesła i postawienie go tuż obok wejścia na klatkę, by posiedzieć na ożywczym powietrzu. Balkon daje nam taką szansę bez zbytniego trudzenia się.
Jeszcze lepszym wyjściem są tarasy, jakie zdołamy napotkać gdy zamieszkujemy na parterze. Są one już w dużej mierze bardziej podobne do ogródka. Taras jest większy, możemy postawić na nim nawet stół z krzesłami a przy tym poprosić znajomych, oraz posadzić kwiatki. Jeśli w regulaminie wspólnoty nie figurują takie szlabany zdołamy nawet rozpalić grilla. Tarasy wielokrotnie są także konstruowane przy domkach jednorodzinnych, żeby trochę urozmaicić wygląd ogrodu.

0 Response to “Balkony Białystok ”

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.