oczyszczalnie ścieków przemysłowych

Oczyszczalnie – jakie wybrać?

W dzisiejszych czasach dostatku i nieustannego rozwoju gospodarczego coraz częściej podstawową sprawą staje się problem utylizacji wszelakiego rodzaju odpadów. Choć komunalne kanalizacje są właściwym rozwiązaniem nie znaczy to, że świat przestał potrzebować możliwości, które pozwolą utrzymać optymalny poziom rozwoju cywilizacji bez większych szkód dla przyrody.

Mieszkańcy bloków skazani są na korzystanie z usług funkcjonujących już komunalnych instalacji kanalizacyjnych, z których specjalnymi rurami ścieki odprowadzane są do publicznych oczyszczalni. Jeszcze są jednak miejsca, do jakich takie systemy kanalizacji nie dochodzą, dając pole dla alternatyw.

I wśród nich mamy dużo rozwiązań. Chyba jednym z najpopularniejszych, choć obarczonych sporymi wadami, jest szambo. Jest też możliwość zorganizowania tzw. biologicznej oczyszczalni ścieków. Kiedy rozmyślamy zastosowanie takiego rozwiązania pojawia się jedno istotne pytanie, oczyszczalnia ekologiczna czy biologiczna?
oczyszczalnie ścieków przemysłowych
Oczyszczalnia ekologiczna, nazywana także drenażową, jest opcją zarówno ekonomiczną, jak i przyjazną dla środowiska. Wymaga jednak dużej ilości miejsca, z uwagi na konieczność instalacji rur drenujących, a więc angażuje w proces oczyszczania grunt. Dla małych powierzchni i trudnych gruntów sprawdzą się lepiej biologiczne oczyszczalnie.

0 Response to “oczyszczalnie ścieków przemysłowych ”

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.